Diagnostyka

2020.07.15

Jak przygotować auto na wakacje 2020? Porady BestDrive.

Wygląda na to, że w tym roku większość z nas wybierze wakacje w Polsce. Jak na nie dojedziemy? Najbezpieczniej będzie własnym autem. By dotrzeć do celu, trzeba mieć sprawny samochód. Dobrze też ograniczyć liczbę postojów w nieznanych miejscach.

Poniżej check-lista BestDrive, czyli co powinieneś sprawdzić, by mieć bezpieczne wakacje.

Wakacyjna Check Lista BestDrive

1. Sprawdź poziom płynów

Sprawdź, czy poziom płynów do spryskiwaczy, chłodniczego, hamulcowego i oleju jest na właściwym poziomie. Jeśli nie – uzupełnij je.

2. Akumulator – czy jest naładowany?

Nikt nie lubi niespodzianek przy odpalaniu. Przed wyjazdem na wakacje naładuj akumulator lub wymień na nowy. Warto też zabrać kable do odpalania.

3. Światła – żarówki i wycieraczki

Sprawdź, czy działają wszystkie światła. To bardzo ważne, szczególnie przy brzydkiej pogodzie. Skontroluj stan piór do wycieraczek, niesprawne przy ulewie stanowią spory kłopot.

4. Dokumenty

Upewnij się, czy nie minął lub nie skończy się na wakacjach termin przeglądu i czy masz aktualne ubezpieczenie.

5. Hamulce, pasek klinowy, klimatyzacja

To już zadanie dla specjalistów. Przed wyjazdem warto wymienić filtr powietrza i odgrzybić klimatyzację. Polecamy do tego serwisy BestDrive https://bestdrive.pl/znajdz-serwis/

6. Potrzebne sprzęty: gaśnica, apteczka, koło zapasowe

Zapakuj potrzebne sprzęty, sprawdź ważność gaśnicy, ciśnienie w kole zapasowym i stan apteczki. Jej zawartość może być szczególnie przydatna, jeśli masz małe dzieci.

7. Opony.

Rzadko myślimy, że jedynym miejscem styku samochodu z nawierzchnią są właśnie opony. Dlatego przed wyjazdem, koniecznie:

  • sprawdź głębokość bieżnika – polskie przepisy mówią – nie mniej niż 1,6 mm. Eksperci Continental rekomendują rozważenie wymiany opon na nowe, gdy bieżnik ma mniej niż 3 mm.
  • sprawdź ciśnienie w oponach – już niewielkie różnice od optymalnego sprawiają, że spalasz więcej paliwa i opony szybciej się zużywają.
  • pomyśl o oszczędnościach – tylko w serwisach BestDrive kupisz opony z dodatkową, roczną, darmową gwarancją na uszkodzenia mechaniczne.

8. Może warto dokupić zapasowy bagażnik lub zrobić więcej miejsca w samochodzie?

Więcej miejsca zrobisz kupując opony typu runflat – wtedy możesz zrezygnować z koła zapasowego. Opony tego typu pozwalają przejechać po przebiciu jeszcze odcinek 80 kilometrów z prędkością maksymalnie 80 km/h. Dzięki temu do najbliższego mechanika dojedziesz na przebitej oponie: https://bestdrive.pl/znajdz-serwis/

9. Na koniec – sprzątanie i mycie. W końcu chcesz podróżować w miłej atmosferze.

Wakacyjną check-listę możesz zlecić serwisowi BestDrive od Continental. Już dziś zarezerwuj wizytę, zanim nie będzie wolnych terminów: https://bestdrive.pl/znajdz-serwis/

Bezpiecznej przygody życzy

BestDrive
Sieć serwisów samochodowych
Continental

Zamów opony online Szukaj serwisu