klasa Średnia

UNIROYAL
RainSport 5

Numer katalogowy: 03610500000
470PLN/szt.
Brutto
Dostępność
Rozmiar: 215/55 R18 Sezon: letnia Indeks prędkości: V = max 240 km/h Indeks nośności: 99 = max 775 kg Gwarancja: 7 lat od daty produkcji Etykieta UE: CA72dB Typ: osobowa Opona wzmocniona: TAK - XL

Nasza fascynacja jazdą w mokrych warunkach sięga 1868 roku, gdy działalność rozpoczął wizjonerski właściciel małego sklepiku w Liege. Dzisiaj nasza spółka macierzysta Continental jest trzecią pod względem wartości (3774 mln) marką opon na świecie. Jesteśmy przedsiębiorstwem pełnym Twórczego niepokoju, ciągle szukającym sposobów unowocześnienia naszych produktów i zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Aby ułatwić koncentrację działań i wyróżnić na tle konkurencji, opracowaliśmy cztery wartości marki, które określają, kim jesteśmy i w co wierzymy. 

Zawsze byliśmy i będziemy innowatorami. Byliśmy pierwszym producentem, który wprowadził (w 1912 roku) zapobiegający ślizganiu zygzakowy wzór bieżnika do swoich opon. To my w 1969 roku wynaleźliśmy „oponę przeciwdeszczową” i odkryliśmy jako pierwsi zalety kierunkowego bieżnika w kształcie litery V. Nasz zespół badawczo-rozwojowy praktykuje inteligentne podejście do projektowania, znajdując inspirację w najmniej spodziewanych miejscach. Ta otwartość umysłu  doprowadziła nas do  technologii Shark Skin, która w oparciu o metody biomimikry odtworzyła zdolność rekinów do rozpraszania wody i zredukowania oporu do minimum.

6.0.90